O regionu

Valach.cz

O regionu

Valašsko, známé také jako Valachia, je fascinující region ležící na východě České republiky. Tento region je známý svou bohatou historií, tradičním životním stylem a malebnou krajinou, která láká milovníky přírody z celého světa.

 

Historie a tradice

Historie Valašska sahá až do 9. století, kdy oblast osídlili Slované. Tito první obyvatelé se zabývali zemědělstvím a chovem dobytka, a položili tak základy pro kulturní a sociální tradice, které se ve Valašsku zachovaly až do dnešních dní.

Jedním z nejvýraznějších symbolů těchto tradic je valašská folklorní hudba a tanec. Tyto tradice jsou dodnes živé a jsou součástí mnoha místních festivalů a oslav. Nechybí ani výroba tradičních valašských sýrů, klobás a pálenek.

 

Valašská příroda

Valašsko je také proslulé svou úchvatnou přírodou. Národní park Beskydy a Chráněná krajinná oblast Beskydy nabízí nádherné lesy, horské vrcholy a řeky, ideální pro turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.

V regionu nechybí ani nádherná rozhledna na Pustevnách, kde se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu. Mezi další přírodní perly patří například Radhošť – hora spojená s mnoha mýty a legendami.

 

Historické a kulturní památky

Valašsko je bohaté na historické a kulturní památky. Hrad Brumov je jeden z nejstarších v České republice.

 

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm můžete prozkoumat tradiční valašské vesnice a způsob života místních obyvatel v minulých stoletích. Dalším zajímavým místem je Jurkovičova rozhledna, architektonická perla inspirovaná lidovou architekturou.

Valašsko je místem, kde se snoubí historie s modernou, tradice s inovací a příroda s kulturou. Nabízí nepřeberné množství zážitků a objevů pro cestovatele všech věkových kategorií a zájmů. Je to region, který stojí za to objevit a zažít.